Podział działki (Kraków) związany jest ze spełnieniem obowiązkowych w tym przypadku wytycznych, określonych między innymi w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego czy w ustawie o gospodarce nieruchomościami. Geodeci z Krakowa w Geo-Saw specjalizują się w podziałach gruntów sporządzając dokumentację geodezyjną.

Podział działki Kraków – profesjonalne i solidne usługi w Geo-Saw

Wieloletnie doświadczenie w zakresie podziału gruntów pozwala nam na doskonałe orientowanie się w obowiązującej dokumentacji, jak i dokładne dostosowanie rodzaju realizowanego zlecenia do jej wymogów. Zajmujemy się sporządzeniem całej niezbędnej dokumentacji do celów prawnych, co jest niezwykle ważne w przypadku dalszych planów dotyczących rozparcelowanych gruntów. Wyznaczamy położenie nieruchomości do celów projektowych, ustalamy ich dostęp do drogi publicznej. Podział działki (Kraków) obejmuje również określenie i udokumentowanie formalnych wytycznych, które muszą spełniać powstałe w przyszłości na podzielonych działkach nieruchomości.

Podział działki – Kraków. Dlaczego w tej sytuacji należy skorzystać z usług geodety?

Wstępną propozycję planu, w jaki sposób podzielić daną działkę, może stworzyć każdy. Jednak jej rzeczywistego rozdzielenia, mającego moc prawną – tylko geodeta. Sytuacja ta spowodowana jest tym, iż nie każdą nieruchomość można podzielić w dowolny sposób. Istnieje cały szereg przepisów mówiących o tym, w jaki sposób oraz kiedy można takowego rozdzielenia dokonać. Osobą, która jest obeznana ze wszystkimi rozporządzeniami i śledzi na bieżąco wchodzące w życie rozporządzenia z tego zakresu, jest właśnie geodeta. W firmie Geo-Saw zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników specjalizujących się m.in. w wykonywaniu usługi, jaką jest podział działki. Kraków jest jednym z miast, na terenie którego prowadzimy naszą działalność i możemy dokonać profesjonalnych prac pomiarowych wraz z wyznaczeniem nowych punktów granicznych danej nieruchomości.

Podział działki – Kraków. Co warto wiedzieć o tego rodzaju usługach?

Podział działki, a przede wszystkim sposób i miejsce, w jakim można go dokonać, są określone przez przepisy prawne. Nierzadko problemy w tym zakresie tworzą również sąsiedzi bądź współwłaściciele nieruchomości. Aktualną wiedzę na temat wymogów i rozporządzeń w tym zakresie posiada geodeta, który dzięki swemu doświadczeniu i umiejętnościom jest w stanie dokonać funkcjonalnego podziału, który, nawet jeśli nie będzie w stu procentach zgodny z pierwotnymi zamierzeniami, to pozwoli na ustawne wzniesienie budynków i odpowiednie dostosowanie reszty infrastruktury. Geodeta podlega kontroli wyspecjalizowanych do tego celu urzędów, a zatem wytyczone przez niego granicę stanowią gwarancję zgodności z przepisami i uniknięcie ewentualnych konsekwencji karnych w przyszłości. Nasza firma geodezyjna Geo-Saw posiada w swej szerokiej ofercie m.in. usługę, jaką jest podział działki. Kraków to obszar, na terenie którego możemy przeprowadzić prace z zakresu pomiaru nieruchomości, analizy terenu, rozdzielenia działki oraz domknięcia czynności prawnych.

Wykonujemy również usługi geodezyjne w innych miastach:

Zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy rzetelną współpracę oraz konkurencyjne ceny.